Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej

Ogłoszenia i komunikaty

Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej

 

 

 

 

 

 

 

 

- Bezpieczeństwo Polski jest priorytetem rządu. Żeby Polska była bezpieczna, Wojsko Polskie musi być wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt i musi być liczniejsze. Temu służy kampania „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. Zachęcam wszystkich tych, którzy zastanawiają się w jaki sposób służyć Ojczyźnie, aby przystąpili do Wojska Polskiego – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej w Istebnej.

W sobotę, 11 stycznia szef MON, razem z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej, 6 Brygady Powietrznodesantowej oraz Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego z Katowic zainaugurował kolejny etap kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”.

- Dziś rozpoczynamy kolejny etap kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. Podczas tej kampanii w ubiegłym roku złożono ok. 43 tysięcy wniosków o przystąpienie do Wojska Polskiego (…) ale to wciąż zbyt mało. Polskie siły zbrojne powinny być liczniejsze. Unowocześniane są poprzez kupowanie najnowocześniejszego sprzętu, wspomnę chociażby o systemie Patriot, rakietach HIMARS o zasięgu do 300 km czy teraz finalizowane negocjacje w sprawie kupienia najnowocześniejszego samolotu, F-35, ale żołnierzy musi być więcej – mówił szef MON.

Szef MON podczas konferencji poinformował, że jednym z zadań gen. bryg. Artura Dębczaka, który na początku roku został powołany na stanowisko pełnomocnika MON ds. Programu  „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” będzie zintensyfikowanie działań rekrutacyjnych  w Wojsku Polskim.  

- Przez ostatnią kadencję Pan Generał był zastępcą dowódcy WOT. Wykazał się zdolnościami w tworzeniu tej najmłodszej formacji, tego najmłodszego rodzaju polskich sił zbrojnych. Liczę, że Pan Generał swoje umiejętności i talenty spożytkuje, żeby jeszcze bardziej zdynamizować proces naboru do Wojska Polskiego. (…) Zadaniem pełnomocnika będzie wykorzystanie potencjału, jaki mamy jeżeli chodzi np. o klasy mundurowe, Legię Akademicką i organizacje proobronne. Zależy nam na tym, aby Wojsko Polskie było coraz liczniejsze  – podkreślał minister.

 Minister zachęcał do rozmów z żołnierzami i odwiedzania stoisk promocyjnych w ośrodkach narciarskich i kurortach zimowych. Jak zaznaczył szef MON w kampanii biorą udział doświadczeni żołnierze.

- Są tu żołnierze, którzy pokazują i omawiają w jaki sposób można rozpocząć służbę w Wojsku Polskim oraz co oznacza służba w Wojsku Polskim, zachęcają do tego, żeby młodzi ludzie swoją przyszłość związali z Wojskiem Polskim – mówił minister.

 Szef MON poinformował także o wzroście uposażeń żołnierzy - Od 1 stycznia bieżącego roku, zaraz po uchwaleniu budżetu, średnie wynagrodzenie żołnierza Wojska Polskiego, razem z dodatkami będzie wynosiło ponad 6100 zł, to o 570 zł więcej niż w roku ubiegłym – poinformował minister.

 

WKU TARNÓW

Wróć