Zaproszenie do zgłaszania kandydatów do Małopolskiej Nagrody Rynku Pracy 2019

Zaproszenie do zgłaszania kandydatów do Małopolskiej Nagrody Rynku Pracy 2019

Szanowni Państwo,

Zachęcamy do zgłaszania kandydatów do Małopolskiej Nagrody Rynku Pracy 2019. Nagroda zostanie przyznana w następujących kategoriach:

1)    Osobowość Rynku Pracy – dla osoby inicjującej przedsięwzięcia, które wspierają małopolskich pracodawców i pracowników, niwelują problemy i niedostatki rynku pracy lub promują dobre praktyki służące polepszeniu sytuacji mieszkańców regionu na rynku pracy, a także zwiększeniu konkurencyjności podmiotów gospodarczych województwa małopolskiego.

2)    Małopolski Pracodawca Roku

W tej kategorii zostaną przyznane dwie Nagrody:

a)    Małopolski Pracodawca Wspierający Rozwój Pracowników – dla pracodawcy, który inwestuje w rozwój zawodowy pracowników i wspiera ich w podnoszeniu kwalifikacji, zapewnia stabilność zatrudnienia i wywiązuje się ze swoich zobowiązań wobec pracowników, a także stosuje między innymi rozwiązania sprzyjające zarządzaniu wiekiem w firmie oraz adaptacji nowych pracowników w miejscu pracy;

b)    Małopolski Pracodawca Przyjazny Rodzinie – dla pracodawcy, który wykraczając poza obowiązki uregulowane w powszechnie obowiązujących przepisach prawa pracy, stosuje również inne rozwiązania mające na celu wsparcie pracowników w godzeniu życia zawodowego z rodzinnym.

Zgłoszenia kandydatów do Nagrody mają charakter otwarty – mogą być dokonywane do 11 stycznia 2019 roku przez instytucje, organizacje gospodarcze oraz przedsiębiorców za zgodą zgłoszonych, a także indywidualnie przez zainteresowane podmioty i osoby.

Co ważne, w kategorii Osobowość Rynku Pracy nie mogą zostać zgłoszone osoby, które we wcześniejszych edycjach zostały laureatami lub otrzymały nominację do Nagrody, natomiast w kategorii Małopolski Pracodawca Roku nie mogą zostać zgłoszone podmioty, które we wcześniejszych edycjach zostały laureatami albo w poprzednich dwóch edycjach otrzymały nominację do Nagrody lub wyróżnienie.

Wnioski o przyznanie Nagrody w kategorii Osobowość Rynku Pracy oraz Małopolski Pracodawca Roku – Małopolski Pracodawca Wspierający Rozwój Pracowników należy składać w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Krakowie, natomiast wnioski w kategorii Małopolski Pracodawca Roku – Małopolski Pracodawca Przyjazny Rodzinie – w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Krakowie. Organizatorzy przyjmują wnioski mailowo, osobiście lub listownie.

Oceny zgłoszonych kandydatur dokona Kapituła złożona z reprezentantów Zarządu Województwa Małopolskiego oraz instytucji z obszaru gospodarki, rynku pracy, edukacji i polityki społecznej.

Laureaci zostaną wyłonieni podczas Małopolskiej Konferencji Publicznych Służb Zatrudnienia, która odbędzie się na przełomie stycznia i lutego 2019 roku w Krakowie.

Do pobrania:

Wniosek o przyznanie Małopolskiej Nagrody Rynku Pracy.doc