Wprowadzenie stopni alarmowych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

Wprowadzenie stopni alarmowych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

Szanowni Państwo,

Wójt Gminy Olesno informuje, że w dniu 27 sierpnia Zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów wprowadzony został na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej pierwszy stopień alarmowy (ALFA) oraz pierwszy stopień alarmowy CRP (ALFA-CRP), który obowiązuje   od dnia 28 sierpnia 2019 r. od godz. 00:01 do dnia  03 września 2019r., do godz. 23:59.

Wprowadzenie stopni alarmowych oznacza, że administracja publiczna wykonywać będzie szereg zadań na rzecz ochrony ludności, infrastruktury, jak również działania na rzecz bezpieczeństwa urzędów i instytucji.

Mieszkańców prosimy jedynie o zgłaszanie wszelkich niepokojących sygnałów, jakie zaobserwują, np. pozostawione w miejscach publicznych paczek, nietypowe zachowanie osób oraz inne nietypowe zjawiska itp. pod numer alarmowy Komendy Powiatowej Policji lub     do Urzędu Gminy w Oleśnie.