Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Oleśnie zwyciężyła w konkursie Porcja Pozytywnej Energii

Edukacja

Szkoła Podstawowa z Olesna zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie Porcja Pozytywnej Energii w kategorii „Komiks”. Uczniowie walczyli z konkurentami z całej Polski. Nagroda w postaci Telewizora Smart TV została wręczona zwycięzcom w poniedziałek, 12 maja.

Porcja Pozytywnej Energii to program skierowany do szkół podstawowych. Jego celem jest promocja zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia poprzez działania profilaktyczne ograniczające nadwagę i otyłość wśród uczniów.

 

Konkurs polegał na przygotowaniu przez uczniów pracy na jeden z wybranych tematów: „Nawyki żywieniowe i zachowania konsumenckie”, „Aktywność fizyczna i zdrowie lub Ochrona środowiska i działania proekologiczne. Szkoły przeprowadzały lekcje w oparciu o przygotowane przez organizatora scenariusze lekcji dla klas 1-3 i 4-6. Następnym etapem konkursu były zgłoszenia konkursowe, które mogły być przesyłane w kategoriach: plakat informacyjny, komiks o tematyce społecznej, film o tematyce społecznej, wydarzenie społeczne lub wydarzenia typu Land Art.

Bardzo cieszy nas tak duże zainteresowanie pierwszą edycją programu Porcja Pozytywnej Energii oraz konkursem, który mu towarzyszy. Otrzymaliśmy prace wykonane przez uczniów z całej Polski. Zdecydowanie największą popularnością, jeśli mowa o kategoriach konkursowych, cieszył się plakat, a w dalszej kolejności: wydarzenie społeczne, film, komiks oraz wydarzenie typu land art. Mamy nadzieję, że młodzi i ambitni uczniowie wykorzystają wiedzę przekazaną w ramach programu i razem z rodzicami oraz nauczycielami promować będą zdrowy styl życia i dobrą energią będą dzielić się z innymi. – podsumowuje Renata Łuczyńska-Bogusz z Crispy Natural, organizatora programu Porcja Pozytywnej Energii.

Jesienią rusza kolejna edycja programu, której towarzyszyć będzie konkurs.

Więcej informacji na temat programu można znaleźć na stronie internetowej oraz fan page’u Porcja Pozytywnej Energii.

 

W odpowiedzi na potrzebę upowszechniania zdrowego stylu życia wśród dzieci w wieku szkolnym powstał program edukacyjny „Porcja Pozytywnej Energii”. Skierowany jest zarówno do nauczycieli, rodziców, ale przede wszystkim dzieci. Jego celem jest promocja zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia poprzez działania profilaktyczne ograniczające nadwagę i otyłość. W ramach programu uczestnicy otrzymują komplet materiałów edukacyjnych do wyboru nt. wartościowych produktów spożywczych, propozycji zdrowych i smacznych posiłków, a także pomysły na aktywne spędzanie czasu. Codzienna aktywność fizyczna jest szczególnie ważna dla prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży. Pamiętajmy, że odpowiednio zbilansowana dieta połączona z aktywnością fizyczną dostarcza również pozytywnej energii niezbędnej do codziennej nauki, a także sprzyja dobremu samopoczuciu.

Więcej informacji znajduje się na stronie
www.porcjapozytywnejenergii.pl i www.Facebook.pl/PorcjaPozytywnejEnergii

Wróć