Światowy tydzień jaskry

Ogłoszenia i komunikaty

Światowy tydzień jaskry

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo

W związku ze zbliżającym się Światowym Tygodniem Jaskry, przypadającym na okres 11.03 - 17.03.2018 r.,jako Organizacja, dla której dobro pacjentów jest wartością nadrzędną, zwracamy się do Państwa z prośbą o poparcie i włączenie się do akcji „Polscy Okuliści Kontra Jaskra”realizowanej przez Polskie Towarzystwo Okulistyczne, Sekcję Jaskry Polskiego Towarzystwa Okulistycznego i przy wsparciu Polskiego Związku Niewidomych. 

Jaskra jest jedną z najgroźniejszych chorób oczu, ponieważ nieleczona prowadzi do nieodwracalnej utraty wzroku. Dotyczy niemal 800 000 osób w całej Polsce,z czego blisko połowa nie wie, że jest chora. Ograniczenie w dostępie do specjalisty i konieczność skierowań to jedna z barier we wczesnej diagnostyce jaskry, skutkująca rosnącą liczbą osób niewidomych w naszym kraju. 

W akcji bezpłatnych badań przesiewowych dla pacjentów przeprowadzonej w 2017 roku wzięły udział aż 64 ośrodki w 41 miastach. Na badania zgłosiło się prawie 3000 pacjentów. Liczymy na to, że tegoroczna akcja sięgnie jeszcze szerzej i dotrze do mieszkańców wszystkich miast w całej Polsce. 

Państwa zaangażowanie to szansa na uratowanie wzroku wielu chorym. Prosimy Państwa o nagłośnienie wydarzenia wśród swoich mieszkańców oraz udzielenie wsparcia poprzez zachęcenie lokalnych poradni okulistycznych do włączenia się do akcji „Polscy Okuliści Kontra Jaskra”.

Szczegóły dotyczące akcji można znaleźć na stronie:

www.tydzienjaskry.pto.com.pl

Zgłoszenia gabinetów do uczestnictwa w akcji będą przyjmowane do 28 lutego 2018 r.

 

W imieniu Zarządu Głównego
zapraszamy serdecznie

 
 
 


Prof. dr hab. n. med.
Iwona Grabska-Liberek
PREZES POLSKIEGO TOWARZYSTWA OKULISTYCZNEGO
 

 
 


Dr hab. n. med.
Anna Kamińska
PRZEWODNICZĄCA SEKCJI JASKRY POLSKIEGO TOWARZYSTWA OKULISTYCZNEGO

 

 

Wróć