Koło Gospodyń Wiejskich - Zarejestruj już teraz!

Koło Gospodyń Wiejskich - Zarejestruj już teraz!

Zarejestruj Koło Gospodyń Wiejskich już TERAZ, a do 27 grudnia złóż wniosek o wypłatę pomocy na start.

Biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zapraszają do rejestracji wszystkie koła gospodyń wiejskich, które zainteresowanesą możliwością zyskania osobowości prawnej oraz ubiegania się o pomoc finansową. Warunkiem otrzymaniado 5 tysięcy złotych wsparcia na start jest złożenie wniosku o rejestrację jak najszybciej, najlepiej do 14 grudnia. Do 27 grudnia trzeba będzie złożyć wniosek o wypłatę pieniędzy. To gwarancja otrzymania wsparcia.

Trzy kroki do uzyskania wsparcia dla Koła:

1. Zgłoś swoje koło w ARiMR poprzez złożenie listy wszystkich członków Koła wraz z wnioskiem o wpis do rejestru w biurze powiatowym.
  2. Otrzymawszy decyzję o rejestracji, załóż konto bankowe.
  3. Do 27 grudnia wróć do biura powiatowego ARiMR, by złożyć wniosek o przyznanie pomocy. Pieniądze wypłacane będą niezwłocznie po wydaniu decyzji o jej przyznaniu.

Ustawa ma na celu podniesienie rangi Kół poprzez nadanie im osobowości prawnej orazwsparcie finansowe, które umożliwi rozwój ich działalności.

Szczegółowe informacje u pełnomocników ds. KGW w każdym biurze powiatowym ARiMR oraz na stronie www.arimr.gov.pl oraz facebook.com/MalopolskiARiMR/