Dofinansowanie do szkoleń dla osób pracujących

Dofinansowanie do szkoleń dla osób pracujących

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje Projekt Kierunek Kariera, który umożliwia pracującym mieszkańcom Małopolski otrzymanie dofinansowania (w formie bonów szkoleniowych) do szkoleń komputerowych, językowych, prawa jazdy oraz szkoleń z zakresu zarządzania projektami, ponadto już od października będzie możliwe otrzymanie dodatkowej puli dofinansowanych bonów na szkolenia zawodowe – w ramach w Projektu Kierunek Kariera Zawodowa.

Pierwszym krokiem do otrzymania dofinansowania jest skorzystanie z usługi doradczej „Bilans Kariera”. Usługi dostępne są w wielu małopolskich miejscowościach. W załączeniu kilka informacji o Projekcie wraz z harmonogramem mobilnych dyżurów doradczych w okresie październik – grudzień 2018.

Jak będziemy przetwarzać Pana/Pani dane osobowe?

Cel przetwarzania danych

Pana/Pani dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w celu realizacji projektu „Kierunek Kariera”, w szczególności potwierdzenia kwalifikowalności wydatków, udzielenia wsparcia, monitoringu, ewaluacji, kontroli, audytu i sprawozdawczości oraz działań informacyjno-promocyjnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 (RPO WM).

Dobrowolność podania danych

Podanie danych ma charakter dobrowolny, aczkolwiek jest wymogiem ustawowym, a konsekwencją odmowy ich podania jest brak możliwości udziału w spotkaniu organizowanym w ramach projektu.

Administrator danych osobowych

Administratorem Pana/Pani danych osobowych Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, pl. Na Stawach 1, 30-107 Kraków.

Podstawa prawna przetwarzania danych

Przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych jest zgodne z prawem i spełnia warunki, o których mowa w art. 6 ust. 1 lit. c) oraz art. 9 ust. 2 lit g) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 – dane osobowe są niezbędne dla realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 na podstawie:

1.rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 1303/2013 z dnia 17 grudnia 2013 r. ustanawiające wspólne przepisy dotyczące Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego, Funduszu Spójności, Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego oraz ustanawiające przepisy ogólne dotyczące Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego, Funduszu Spójności i Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego oraz uchylające rozporządzenie Rady (WE) nr 1083/2006;

2.rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 1304/2013 z dnia 17 grudnia 013 r. w sprawie Europejskiego Funduszu Społecznego i uchylające rozporządzenie Rady (WE) nr 1081/2006;

3.ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014–2020;

4.rozporządzenia Wykonawczego Komisji (UE) Nr 1011/2014 z dnia 22 września 2014 r. ustanawiające szczegółowe przepisy wykonawcze do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1303/2013 w odniesieniu do wzorów służących do przekazywania Komisji określonych informacji oraz szczegółowe przepisy dotyczące wymiany informacji między beneficjentami a instytucjami zarządzającymi, certyfikującymi, audytowymi i pośredniczącymi.

Czas przechowywania danych

Pana/Pani dane osobowe będą przechowywane do momentu zakończenia realizacji i rozliczenia projektu i zamknięcia i rozliczenia Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 oraz zakończenia okresu trwałości dla projektu i okresu archiwizacyjnego, w zależności od tego, która z tych dat nastąpi później.

Jakie ma Pan/i prawa w zakresie przetwarzania przez nas Pana/Pani danych osobowych?

Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania. Prawo do sprostowania jest realizowane zgodnie z krajowymi procedurami.

Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych w państwie członkowskim Pani/Pana zwykłego pobytu, miejsca pracy lub miejsca popełnienia domniemanego naruszenia.

Biuro Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO)

Adres: Stawki 2, 00-193 Warszawa

Informacje kontaktowe

Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres mailowy: kancelaria@wup-krakow.pl, telefonicznie pod numerem: 12 42 87 870 lub pisemnie na w/w adres siedziby administratora.

We wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem danych można się skontaktować na adres mailowy: ochronadanych@wup-krakow.pl.