Budowa gazociągu w Gminie Olesno - GAZ-SYSTEM

Budowa gazociągu w Gminie Olesno - GAZ-SYSTEM

Jaką inwestycję GAZ-SYSTEM realizuje na terenie gminy?

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. prowadzi w gminieOlesnobudowę strategicznego gazociągu wysokiego ciśnieniao średnicy 1000 mm relacji Pogórska Wola – Tworzeń,na odcinkuI:Pogórska Wola - Pałecznica.Gazociąg ten po wybudowaniu będzie stanowił istotny element korytarza gazowego Północ – Południe. Korytarz gazowy składasię z wielu gazociągów krajowych oraz z dwukierunkowych, międzysystemowych połączeńgazowych.

Trasa gazociągu Pogórska Wola – Tworzeń o długości 168 km przebiegać będzie przez trzy województwa:

• województwo małopolskie w gminach: Skrzyszów, Tarnów, Lisia Góra, Dąbrowa Tarnowska, Żabno, Olesno, Gręboszów, Pałecznica, Radziemice, Słomniki, Iwanowice, Gołcza, Trzyciąż, Olkusz, Klucze, Bolesław;
  • województwo świętokrzyskie w gminach: Opatowiec, Bejsce, Kazimierza Wielka, Skalbmierz;
  • województwo śląskie w gminach: Sławków, Dąbrowa Górnicza.

Multimedia:

Wiele więcej informacji i multimedioów można znaleźc na stronie: www.gaz-system.pl: